Pošťácká pohádka

Krásná Pohádka pošťácká je od Karla Čapka, z knihy Devatero pohádek, kterou napsal  roku 1931, všechny diváky v pošmourný čtvrtek  10.10. 2013 potěšila. V klubu Podsklepeno na Karlínském náměstí toto benefiční divadelní představení pro děti , mládež i dospěláky  připravila skupina  MIMo.s. Milý a usměvavý Pan herec Petr Liška hrál s plným nasazením a báječným kontaktem s diváky, zaujal i nejmenší publikum. Pro ty, co na divadélku nebyli nebo pohádku neznají, tu máme krátký leč výstižný popis:

Pohádka pošťácká 

Vypráví o pošťáku Kolbabovi, kterému se jednoho dne do rukou dostal dopis bez adresy. Pošťákovi poradili poštovní skřítci, kteří každou noc hrají karty s dopisy, aby si dopis přečetl a vyhledal adresáta. Pošťák Kolbaba dlouhou dobu putoval po celé naší republice, hledal, ptal se, jen aby se dopis dostal do správných rukou. Vedle skřítků pomocníčků v pohádce dále vystupují  smutný řidič František a nešťastná slečna Maruška, která čeká na jeho milostné psaní. A protože je to pohádka, všechno dobře dopadne.

Škoda, kdo jste toto představení neviděl, ale můžete najít jiný termín na www.Nabídka pohádek.cz, anebo si pohádku přečíst celou, tak jak nám ji pan spisovatel Karel Čapek napsal.

Toto milé slavnostní setkání v Podsklepenu zorganizovalo CID,o.s., které v prostorách klubu připravilo malou výtvarnou dílničku, kde si mohly děti vyrobit svého skřítka a odnést si ho domů na památku zároveň i s pamětním listem od pana Kolbaby.

Akce se líbila všem dětem, maminkám, hostům a také mládeži z karlínského nízkoprahového klubu  Podsklepeno.

Za pěkný zážitek děkujeme všichni z CID, o.s.divadlu MIMo.s. a klubu Podsklepeno z DDM hl.m. Prahy – Karlínského Spektra.

Fotografie od Ivana Navrátilíka zde >>>

P1180887 P1180916_

 

Kalendář
Benefiční koncert k 25. výročí
5. 5. 2016 - video
beneficni_koncert_2016
další videa zde

Rubriky

Hledat

Archiv

Archives

  • 2019 (12)
  • 2018 (25)
  • 2017 (30)
  • 2016 (50)
  • 2015 (44)
  • 2014 (28)
  • 2013 (22)

Štítky

RSS adam.cz