Dobrovolníci ze zahraničí přijeli do Lipanky

Lipovský zpravodaj 7-8/2008, strana 7

Dobrovolníci ze zahraničí přijeli do Lipanky

Tři zahraniční dobrovolníci z Jižní Koreje, Kanady a Velké Británie přijeli do Lipové-lázní, aby pomohli při pořádání letního tábora pro děti a mládež. Sun Ji (Jessica), Andrea (ze Sýrie, která nyní žije v Kanadě) a Andrew spolu s několika českými dobrovolníky dávají nahlédnout dětem do zvyků odlišných kultur vařením tradičních jídel, hodinami cizích jazyků, hraním her a pomáhají také s organizací a provozem tábora. Děti se učí jíst hůlkami rýži, ochutnávají netradiční jídla a hrají asijské a severoamerické hry, což jim přináší hodně zábavy.

Tento projekt, který bude běžet čtyři týdny, je organizován pražským Centrem integrace dětí a mládeže, o.s. (CID), dává možnost dětem a mladým lidem od 5 do 18 let odpočinout si od školních povinností a někdy náročného života doma. Tábor je plný rozličných aktivit od plavání, objevování krásného okolí až po návštěvy místní hvězdárny v Jeseníku nebo večerních táboráků. Projekt také umožňuje dětem se zdravotními nebo sociálními problémy speciální léčbu a ozdravný program v tomto známém lázeňském místě.

Celotáborová hra je opět věnována skřítkovi Lipánkovi, kterého děti plněním různých úkolů osvobozují z obtížných situací: vloni ze zakletí zlého skřeta, letos ho dokonce uneslo UFO až na samý konec Vesmíru!

Integrované tábory doplňují ozdravné pobyty pro rodiče s malými dětmi, těžce zdravotně postiženými dětmi i dospělými osobami, které doprovází osobní asistenti a odborníci. Lipanka a Lipová-lázně jsou pro ně po celé prázdniny dobrými hostiteli.

Lipovský zpravodaj 7-8/2008

LZ 07-08 2008.cdr

 

odkaz na fotky

alba

collections

photo stream

Kalendář
Benefiční koncert k 25. výročí
5. 5. 2016 - video
beneficni_koncert_2016
další videa zde

Rubriky

Hledat

Archiv

Archives

  • 2019 (9)
  • 2018 (25)
  • 2017 (30)
  • 2016 (50)
  • 2015 (44)
  • 2014 (28)
  • 2013 (22)

Štítky

RSS adam.cz